Všem čtenářům našich stránek děkuji za jejich přízeň a všem přeji krásné vánoční
 
svátky plné pohody a radosti a po celý rok 2016 hodně zdraví, štěstí a mnoho
 
životních úspěchů.
 
 
 
P.Š

Ranní obavy z bezvětří a zda se vůbec soutěž odlétá, se rozpadly ihned po příjezdu na Velkou bouli u Studence, vítr 3-4 m/s, který odpoledne dále zesiloval, bylo jasno.Odlétalo se 6 kol, letošní velikonoční svah nezklamal.

18.9.2011

Ráno před devátou hodinou jsme se tradičně sešli na parkovišti u zimního stadionu a to jen my pořadatelé.

 Předpověď počasí byla příznivá pouze na dopoledne, už na odpoledne hlásili dešťové přeháňky se sněhem, což se i později splnilo.

  Na Malé bouli nás čekalo deset soutěžících, ihned jsme rozložili stanoviště, nahlásil se nástup a začalo se létat. Foukal ZJZ okolo 4m/s, ze začátku svítilo sluníčko, přinášelo "bubliny", které v prvním kole pomohly k pěkným zalétnutým časum mezi bázemi.
  V druhém kole se zatáhlo, bylo chladněji, slabl vítr, ten opět přibíral na síle od pátého kola až na sílu v nárazech přes 8m/s. Ale prohřátý vzduch byl jen výjmečně, to se vše podepsalo na zhoršujících se časech.
  Každý let se dost lišil. Naštěstí se podařilo odlétat ylycelkem osm kol. Stačili jsme spočítat výsledky, vyhlásit výherce v pořadí od prvního místa Radek Plch, Jan Plch, na třetím místě se umístil Antonín Hlavsa.
  Po předání cen, začalo drobně pršet. 
 
   
   
   
 
   
   
   
LMK Havlíčkův Brod v sobotu 13.4.2013 uspořádal soutěž RCVS, které se zúčastnilo 19 soutěžících. Počasí bylo slušné, bohužel foukal silný vítr v nárazech okolo 13m/s,
ten byl vhodný na start, pomohl modelům se dostat do velké výšky. Ale každého potrápil při přistávání, nebylo jednoduché sednout za 100 bodů.
Termika byla, ale jen v rychle odcházejících bublinách s větrem. V každém kole to bylo jiné, někdy jich bylo více, jindy zas méně. Snad jen jedno kolo mělo štěstí na
maximální nalétaný čas a to když přišel mrak, pod kterým to krásně nosilo, ti nalétali šest minut. Jinak ostatní časy se pohybovaly 3 - 4min a nejlepší k páté minutě.
Mě se podařilo při prvním a druhém kole zaletět přes čtyři minuty a přistát za 70 bodů. Nevedlo se mi v druhém kole tam jsem jen přistál za 75 bodů a naletěl okolo dvou minut. Nejpodařenějším bylo čtvrté kolo naletěl jsem pět minut měl jsem dobrý rozpočet na přistání, ale rozhodl jsem se špatně nad bodem jsem měl ještě velkou výšku a místo odstátí nad bodem jsem zvolil zatáčku, vítr mě odfoukl a už jsem se nevrátil k bodu a navíc jsem se otočil na záda.
I tak mě body stačily na slušné páté místo.
Děkuji LMK HB za pěknou soutěž, tentokrát je musím pochválit, jak se vše za tři roky naučili, soutěž se neprotahovala jako tomu bylo dříve.