15.8.2010

Ráno pršelo a vůbec to nevypadalo, že nám letos počasí bude přát. Po příjezdu na letiště asi v 9:45h, už nepršelo, ale oblačnost stále byla nízko. Začali jsme připravovat vše pro akci hlasatelnu a ozvučení, ohrazení pro stojánku modelů, rozvrh na dětskou soutěž v házedlech. Když bylo vše připraveno, vyčkávalo se zda se počasí umoudří.

Odvážnější šli létat. Asi okolo 11h se nízká oblačnost rozpadla, začalo vykukovat sluníčko, které nám vydrželo po celou show.

Akci zahájil p.Farka s akrobatickým modelem Jak 54, následoval Jiří Jarolímek jun. s helikoptérou T-Rex 500, elektrovětroně Q10 a Onyx pilotovaný M.Krčálem. Následovala přehlídka dalších modelů různých kategorií se spalovacími i elektrickými pohony. Jediný bezmotorový model kategorie RCV2 Limit, jsem předvedl osobně. Z těch nejatraktivnějších modelů a s vynikající akrobatickou ukázkou předvedl Jiří Jarolímek jun. model Suchoj SU-29 rozpětí 3m váha 17kg a motor ZDZ 160, neméně zajímavou ukázku předvedl David Charvát s modelem Katana. Na naší akci zavítal František Pokorný mistr ČR v kategorii F3A s modelem Spark předvedl ukázkovou F3A sestavu. Měli jsme i mezinárodní účast a to z Polska p.Andy Migus létal s modely Diablotin a Katana. K vidění byly i aerovleky.

Po 16h se ohlásilo volné létání, tak kdo chtěl mohl si jít znovu zalétat. Dobře jsme měli zorganizovanou soutěž házedel pro děti, která letos nezastavila předváděcí lety. Pouze jen na předání cen. Dětí se letos zúčastnilo jen 8, ale na každého vyšla věcná cena.

Akce se vydařila, počasí vyšlo, žádný model se nerozbil. Jen v porovnání s loňskem byla o něco menší účast modelářů, měli jsme přislíbenou účast od více modelářů, které zřejmě odradil ranní déšť . Diváků bylo také méně, opět totiž byly souběžně pivní slavnosti v Chotěboři na náměstí, tak nevím zda na příští rok přehodnotit termín konání a také zapracovat na plakátech, aby byly dříve rozvěšené!

Poděkování patři místnímu aeroklubu za možnost pořádat akci na jejich letišti, za výborné občerstvení, které zajišťovali, dále LMK Lipence za podporu akce a předváděcí lety a dalším zúčastněným modelářům. Také děkuji našim členům, za organizaci akce. Velké poděkování patří firmě Hiesbök s.r.o za darování cen do dětské soutěže. Když se bude dařit, tak se znovu budeme těšit příští rok na další Model Show. :-)