Slunce ráno svítilo,vítr jen mírně pofukoval. Hned jsem věděl, že naše každoroční modelářská show se tentokrát vydaří. Akci připravil náš klub za spolupráce MK Lipence a Aeroklubu Chotěboř. Modeláři si přijeli zalétat z širokého okolí. O letové ukázky nebyla nouze, byly předvedeny různé druhy leteckých modelů. Od elektrovětroňů, přes motorové modely se spalovacím, ale i elektrickým pohonem, až po helikoptéry a obří modely. Každý z modelářů předvedl v krátkém čase svůj model v letu a veškeré možné zalétnutelné prvky, pokud to model zvládl.

Podle mého názoru nejlepší akrobatickou ukázku podal Jiří Jarolímek s Katanou o rozpětí 2,6m, poháněnou spalovacím motorem o obsahu 160 ccm, se kterou zaletěl různé akrobatické obraty zvýrazněné dýmem, nejtěžší bylo visení na vrtuli těsně nad zemí, otočka kolem sebe a následně na rozloučení zvedl ruku, to se ani nedá popsat, prostě se to musí vidět. Dál krásně zalétl akrobacii David Charvát s novou Katanou, p.F.Pokorný mistr ČR v F3A se závodním modelem na elektromotor, z našeho klubu Petr Pešout s Matadorem, z Havlíčkova Brodu Karel Svoboba ml. s Jakem 55, mohl bych pokračovat dál. S helikoptérou nám předvedl akrobatické kousky p.Laštůvka z Hlinska. Zajímavou ukázkou též byly upoutané modely kombatů p.Zahálky z Hlinska, svou rychlostí a atraktivností při sekání stužek sklidili potlesk od diváků.

Dětské soutěže v házedlech se zúčastnilo 18 dětí, 12 jich soutěž dolétalo a každý obdržel cenu, krásné stavebnice házedel.

Moc rychle nám to uteklo, přišlo se podívat dost diváků i přes to, že na náměstí v Chotěboři se konala pivní slavnost našeho nového pivovaru. Nezbývá, než se opět těšit na další show v příštím roce, díky všem modelářům a Lipenečákům, kteří přijeli a podpořili akci. Opravdu díky.