Airshow + MČR v akrobacii 2019

 

 Po roční přestávce se na AK letišti Chotěboř-Počátky pořádalo MČR v letecké akrobacii, tato akce byla zakončena dětským dnem s airshow pořádanou v neděli 16.6. Od pondělí 10.6. a úterý se slétávali soutěžící a trénovali. V úterý odpoledne bylo zahájení soutěže, která se létala od středy a v sobotu 15.6. po poledni se dolétala. Večer na náměstí bylo slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen soutěžícím.

 Během soutěže paralelně probíhaly přípravy na airshow, ta vypukla v neděli 16.6. od 10h pro děti, pro která byla připravena zastavení se soutěžemi a různými zábavnými akcemi. Od 14h začal vlastní letový program, kde se představila tato letadla An-2, pětimístná vlečná Maule MX-7, Piper, z větroňů měl pěkné vystoupení Swift akrobacie s dýmovnicí. Jiří Jarolímek zalétal akrobacii se svým obřím modelem. Následovala celá řada letadel. Akce vyvrcholila po 16h vystoupením dle mě nejlepších letounů a to akrobacie Gripen Jas-39 pilotovaný Ivem Kardošem, a poslední vystoupení Mustang P51D pilotovaný Mirkem Sázavským. Tímto vystoupením byla letošní akce ukončena.

   Teplota vzduchu se zastavila na cca 17°C spolu s větrem, která zaskočila nejednoho návštěvníka, kteří podcenili teplé oblečení, oproti předchozímu dni, tak teplota klesla o téměř 10°C. Slunce bylo za mraky, lépe se proto pozorovala letadla ve vzduchu. Větší počet návštěvníku, oproti minulým akcím, možná odradilo toto chladné počasí. Děkuji kolegům aeroklubákům a modelářům za pomoc s přípravami a samotnou akcí.

 

 

fotografie