Modelářská show 11.8.2018

 

   Naše show se pořádá po každé jednou za dva roky a tak letos přišel čas na její uspořádání. V sobotu již bylo vše podstatné připraveno na akci, jen bylo třeba v 11h ohraničit stojánku, ozvučení pro moderátora a stánek s občerstvením pro piloty. Aby ve 14h mohli přijet davy diváků a pozorně sledovat vystavené modely letadel a jejich letové ukázky. V 14:30 se mohly přihlásit děti na soutěž házedel, která se létala v 15:00h. Počasí přálo, jasno, teplota okolo 25°C. Vítr 5-6m/s západní, foukal boční na dráhu. 

   Letové ukázky začaly modely polomakety větroňů s elektrickým pohonem MG 19 pilotovaný Petrem Klusáčkem a Kaiser KA-3 Josefa Jandy, věrtoně soutěžní kategorie RCVS - Jiří Pátek,Zdeněk Vojáček a Pavel Šrámek. Akrobatická ukázka JAK 54 Petra Pešouta, pěkný dvouplošný elektorakrobat s letovou ukázkou od Karla Svobody mladšího. Dále aerovlek PiperJ3CUP pilotovaný Zdeňkem Vojáčkem a větroň Petrem Šrámkem, větroně dál pokračovali jako krásný Krajánek s pomocným elektromotorem od Karla Svobody mladšího, Pike Perfect od Petra Š. a jeho model Bf- 109 vytištěný na 3D tiskárně.

   Nejmenší předvedené letadlo o rozpětí 500mm a hmotnosti pouhých 210g byla Poletucha od Karla Svobody staršího, který se nezalekl ani silnějšího větru. Určitě právem byl nejvíce sledovaný a obdivovaný model C27J - Spartan o rozpětí křídel 3500mm a letové hmotnosti 20kg poháněný dvěma motory Roto 35 pilotovaný Ladislavem Fazekasem, který předvedl ještě v letu Mig 21 o rozpětí 565mm poháněný elektroturbínou.

  Během předváděcích letů pro diváky proběhla i soutěž pro sedmnáct dětí, kteří se účastnily soutěže házedel. Každé si odneslo s sebou domů věcnou cenu. První tři místa v obou kategorií byla odměněna házedly věnovanými firmou Hiesbök.

  Účast pilotů s vystavenými modely letadel byla oproti minulým rokům slabší, ale neubrala nic na zajímavosti pro diváky.

   Děkuji sponzorům akce městu Chotěboř, firmě Hiesbök za ceny pro děti a aeroklubu Chotěboř za možnost uspořádat tuto akci na jejich letišti.

  Poděkování patří samozřejmě i pilotům, kteří k nám vážili cestu a předvedli v letu své krásné a zajímavé modely letadel.

   Budeme se za náš klub snažit zas za dva roky najít vhodný termín pro pořádání další show jako prezentace naší krásné záliby pro širokou veřejnost. 

 

 

foto