Modelářská Show 27.8.2016

Opět po dvou letech nastal čas uspořádat naší show, několikadenní přípravy finišovaly v sobotu ráno, kdy začala samotná akce, předpověď počasí byla velice příznivá, jen nas trápil silnější vítr a veliké teplo.

Několikrát jsem musel měnit termíny konání, protože vždy na letiši byla jiná akce, proto jediný volný termín zbyl na 27.8.

Díky těmto změnám přijeli modeláři, kteří u nás zatím nebyli a tak předvedli pro nás neznáme a zajímavé modely letadel.

V 10h jsme se začali scházet na letišti, bylo zapotřebí sestavit Blaníka a uvolnit tak místo na stojánku modelů, připravit ozvučení a oplocení stojánky. Letiště začali zaplňovat modeláři se svými modely letadel.

Akci moderoval Michal Šimek, který má veliké zkušenosti z podobných akcí, komentář byl perfektní, celou akci povýšil.

V 15h byla odlétána soutěž házedel které se zúčastnilo 17 dětí, 14 žen a 11 mužů. Všem dětem byly rozdány věcné ceny od sponzorů akce.

Ceny se též rozdaly mezi modeláře, cena za nejreálnější let pro Jiřího Šmída, který předvedl polomaketu Grumman F7F Tigercat o rozpětí 2086mm hmotnosti 10,5kg, pohánějí dva elektromotory SK3 5055 320KV, největší zajímavostí je ozvučení motorů, nachvilku jsem zapomínal jestli jde jen o model. Bleriolet v měřítku 1:3 o rozpětí 3m hmotnosti 18kg pana Fikejzla dostal cenu za nejkrásnější model akce. Dále za letové ukázky Sbach 300  Víti Růžičky o rozpětí 2,75m poháněný motorem DLE 111 a Katanu S 33% Davida Charváta za nádhernou a dech beroucí akrobacii. Ladislavu Fazekašovi za modely Zlín 50 LX  v barvách Flaying Bulls a dvouplošník Saiman 200. 

Na řadu přišly i naše modely letadel, nejlepší Jak 54 Petra Pešouta.

Velice děkuji sponzorům akce bez kterých by nebylo možné vše uspořádat jmenovitě - Město Chotěboř, autoservis ATT Vladimír Uchytil, Unicredit bank - Ondřej Kozub. 

Moc děkuji modelářům, kteří přijeli z velkých vzdáleností a předvedly nádherné modely v letu, našim členům, kteří pomohli s celou akcí.

Uvidíme jaké budou možnosti v příštích letech, zda bude možné podobnou akci uspořádat zas.

 

fotografie z akce