RES Havlíčkův Brod 21.9.2019

 

 Šlo o první zkušební soutěž pořádanou na území ČR, tato kategorie pochází z USA, je nyní velice oblíbená na území Německa a Rakouska, kde prožívá veliký boom.

 Pořádání se chopil sousední klub z HB, soutěž nazvali nultý ročník RES. Přijelo si zkusit zalétat jedenáct soutěžících z nich jeden junior.

Létala se čtyři základní kola na čtyřech startovištích, čtyři finalisté si zalétali ve dvou kolech. Do finále se dostali: Kamil Šimon, Libor Pechan, Tomáš Hlavinka a Jaroslav Bartůněk. těsně pod čarou na pátém místě se umístil můj syn Pavel Šrámek. Ve finálových kolech se rozhodlo o celkovém umístění takto:

1.místo Kamil Šimon, 2.Tomáš Hlavinka, 3. Libor Pechan a 4. Jaroslav Bartůněk.

Soutěž byla fajn, bylo zajištěno občerstvení v podobě párku a pití. Počasí také přálo, jasno teplota okolo 17°C, vítr po začátku do 3m/s, který v posledních kolech zesiloval.

Soutěž hodnotím jako za dobrý start pro mládež do dalších kategorií termických větroňů, je velice podobná kategorii RCVS rozdíl v použití spoileru, který ulehčuje přistávání oproti RCVS. A dále menším rozpětím jen 2m oproti 3m, poslední rozdíl v pracovním čase 9min oproti 10min v RCVS, který se mi v jednom kole vymstil, jsme s klukem zvyklí létat RCVSky :-).

 

Škoda snad, že těžko budeme stíhat létat RES a RCVS soutěže a tak se budeme muset vždy rozhodnout jen pro jednu kategorii.

 

 

Výsledky 

 

Foto