Vytisknout

                                         Zavírání nebe Jiřice 2016

 

Na našem Modelářském dni jsem byl pozván na zavírání nebe do Jiřic.

Klukům jsem to dlouhá léta dlužil, vždy na jejich akci mě vycházel termín nějaké soutěže nebo jiné akce. Tentokrát mi vyšel čas, Zdeněk měl také v plánu jet.

A tak se i stalo, v 11h jsem přijel poprvé na klubové letiště u Jiřic, první dojmy, krásně posečená dlouhá plocha, plotem oddělená od diváků a zázemí boudy pro sezení. Následovalo přivítání s členy Jiřičského klubu. Dále příprava k letovým ukázkám, tentokrát jsem neměl své letadlo, ale zapůjčeného větroně Luňák od Zdeňka, kterého vlekal za  svým Piperem. Pavlík měl premieru letové ukázky na jiném letišti, zvládl to i s hladkým přistáním, létání několikrát opakoval.

Po delší době jsme si mohli popovídat s Jirkou B. a konečně vidět v letu jeho nového Veloxe. Kluci z Jiřic létali s modely akrobatů, dmychadlová F16, dron, nejvíce se mi však líbil model větroně Blaník, který za letu působil velice realisticky.

K občerstvení jsme dostali chutné grilované vepřové :-). Krásné počasí podtrhovalo pohodovou atmosféru na letišti, bohužel nás ještě čekal cesta domů a tak bylo na čase se rozloučit. Rád se na letiště zas někdy vrátím, díky za akci.

 

foto

Kategorie: Akce
Zobrazení: 2370