Svahový Vosí slet 24.10.2015

 

V sobotu 24.10.2015 se pořádal poprvé ve své historii Vosí slet na svahu v okolí Chotěboře a Žďírce nad Doubravou. Tento slet pořádal klub historických modelů a motorů.

Této pohodové a krásné soutěže se zúčastnilo osm soutěžících z Čech a Moravy, Martin K. z našeho klubu a Petr Knob za Blatnici nechyběli. Účastnila se i jediná žena paní Bezemková.

Účastnit se může každý i když není členem historického klubu, ale podmínkou je Vosa postavena dle původního plánku z roku 1948 - 50 a z dobového materiálu potažená papírem nebo vlisem.

Úkolem soutěže jsou nejdelší lety odlétané v deseti kolech, nejlepší lety byly od 40-48s. Dobře se dařilo M.Krčálovi, který teprve den před soutěží svou Vosu zalétával a tyto časy zalétal.

Startovalo se z poloviny kopce, každý se pro svůj model ne jednou pěkně prošel, takovéto soutěže plné pohody a spojené s pohybem a férovým jednáním podporuji. Sám již jednu Vosu stavím a doufám, že příští rok, kdy je v plánu dálší Vosí slet na svazích našeho okolí, si zalétám také.

 

Vosímu sletu ZDAR ! :-)

 

 

Fotografie ze soutěže